banner

Slnečnú strechu môžu opäť získať školy aj sociálne zariadenia

Úspora spotreby elektrickej energie a využívanie obnoviteľných zdrojov sú už nejaký čas aktuálne témy a ich význam bude čoraz viac rásť. Preto nás minulý rok neprekvapil veľký záujem o prvý ročník programu Slnečné strechy, do ktorého sa zapojilo až 155 žiadateľov.

Spolu sa nám v prvom ročníku podarilo zrealizovať 11 inštalácií v rôznych lokalitách v celkovej hodnote takmer 210 000 €. Od roku 2021, kedy sme spustili pilotný ročník programu, sme doposiaľ fotovoltické panely v hodnote 280 000 € úspešne inštalovali na 20 školách a zariadeniach.

Rozhodnutie pokračovať v programe bolo preto jednoznačné. V druhom ročníku programu Slnečné strechy majú základné a stredné školy, zariadenia poskytujúce sociálne služby, chránené dielne a registrované sociálne podniky opäť príležitosť uchádzať sa o bezplatnú inštaláciu fotovoltických panelov.  

Do programu sa môžu zapojiť vyplnením online formuláru do 29.11.2023. Všetky potrebné informácie a podmienky programu sú k dispozícii na podstránke programu Slnečné strechy.

 

Slnečnú strechu môžu opäť získať školy aj sociálne zariadenia

Sídlo

Nadácia ZSE
Čulenova 6, 816 47 Bratislava

Poštová adresa

Nadácia ZSE
Čulenova 6, 816 47 Bratislava